Jama ustna i gardło – webinar z serii POZ dziecięcy Level Basic | NOWA EDYCJA

O kursie

Schorzenia w obrębie jamy ustnej i gardła to kolejny temat, który pojawia się w praktyce lekarzy POZ. Warto zatem przyjrzeć się temu, na co najczęściej skarżą się nasi mali pacjenci. W tym webinarze nie tylko przedstawię najważniejsze problemy, ale przede wszystkim wyjaśnię przebieg diagnostyki i późniejszego postępowania.

Informacje i wskazówki, które przekazuję w tym odświeżonym filmie, nie tylko są merytoryczne. Zależy mi na tym, by podana wiedza była przystępna i łatwa do zastosowania w praktyce. Dlatego rezygnuję z książkowych formułek czy definicji – można je znaleźć w podręcznikach. Ten webinar odpowiada realiom pracy w POZ i został wzbogacony o przykłady z mojej praktyki. Jest oczywiście zgodny z aktualnym stanem wiedzy medycznej, a nasze spotkanie odbywa się w luźnej i koleżeńskiej atmosferze.

 

Sprawdź, czego dowiesz się z tego webinaru:

✅ co oznacza zaczerwienienie śluzówki gardła, czy zawsze jest to powód do wdrożenia leczenia i przepisania preparatu?

✅ jak rozróżnić pęcherzyki, nadżerki oraz owrzodzenia – w jakich sytuacjach pojawiają się i jak postępować, kiedy je rozpoznamy?

✅ co jest przyczyną pleśniawek, jak potwierdzić ich występowanie i leczyć?

✅ jak powstają afty (postępowanie w przypadku ich nawracania)?

✅ postępowanie w przypadku tzw. języka geograficznego – jak wygląda, czy trzeba leczyć?

✅ guzki Bohna i perły Epsteina – czy to powód do niepokoju?

✅ ząbkowanie, czyli jeden z najczęściej przewijających się tematów – jak przebiega, jak poradzić sobie z objawami bólowymi?

✅ próchnica – muszą na nią zwracać uwagę nie tylko dentyści, ale także lekarze POZ – wyjaśniam naszą rolę w profilaktyce tej choroby;

✅ jak ocenić wędzidełka i jaki mają wpływ na rozwój dziecka?

✅ co mogą oznaczać naloty na migdałkach – jak postawić diagnozę i leczyć małego pacjenta?

✅ rozpoznanie i postępowanie w przypadku przerostu migdałków i kamieni migdałkowych.

 

Ten webinar poprowadziłam osobiście. Zapraszam do wysłuchania i obejrzenia. 

Zakup da Ci 90-dniowy dostęp do przygotowanych materiałów.

Specjalny formularz umożliwi Ci zadawanie pytań związanych z webinarem,  a odpowiedzi publikowane będą na stronie danego webinaru.

Kim jestem?

Dla wielu z Was nie jestem nową twarzą, ale jeśli jeszcze mnie nie znasz, pozwól, że się krótko przedstawię. 

Jestem Joanna Leśnik, lekarka specjalizująca się w medycynie rodzinnej. Na co dzień zajmuję się leczeniem dzieci, ale od 2017 roku prowadzę również działalność edukacyjną w internecie. To ja na Facebooku oraz Instagramie prowadzę profil o 1z700mln, a także stronę internetową o tej samej nazwie. Początkowo dzieliłam się jedynie relacjami z mojej codziennej pracy lekarskiej, ale z czasem poczułam potrzebę wniesienia czegoś więcej.

Tak narodził się pomysł na serię webinarów zatytułowanych „POZ dziecięcy Level Basic”. W tych nagraniach opowiadam o najczęstszych dolegliwościach i schorzeniach, z jakimi zgłaszają się do nas mali pacjenci. Nie są to suche, akademickie wykłady, a raczej praktyczna wiedza, którą zdobyłam podczas mojej pracy w gabinecie POZ. Staram się przekazywać informacje w przystępny i zrozumiały sposób. Każdy webinar porusza inny dział medycyny, dzięki czemu możecie odświeżyć i uporządkować swoją wiedzę z różnych obszarów. 

Moich słuchaczy przygotowuję również na wyzwania, które mogą czekać w przyszłości. Pamiętajcie, że kiedyś sama byłam na Waszym miejscu i doskonale rozumiem, przez co przechodzicie. Dlatego gorąco zachęcam Was do oglądania moich webinarów i wspólnej nauki. Niech ta wiedza stanie się drogowskazem w codziennej pracy z małymi pacjentami. Razem możemy się doskonalić i rozwijać nasze umiejętności. Zapraszam!

Course Content

Jama ustna i gardło – webinar z serii POZ dziecięcy Level Basic | NOWA EDYCJA

  • Webinar
    29:49

You cannot copy content of this page