Kilka słów o mnie

Mam na imię Aśka i od zawsze chciałam leczyć dzieci.

Pochodzę z Tarnowa. Studia lekarskie ukończyłam w Zabrzu w 2016 roku, a staż odbyłam w Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. G. Narutowicza w Krakowie. Po stażu nie rozpoczęłam rezydentury. Przez półtora roku pracowałam w POZ-ie dziecięcym, a od kwietnia 2020 roku jestem rezydentką medycyny rodzinnej.

Studia nie szły mi łatwo ale dużo czasu poświęcałam na kółko kliniczne pediatryczne oraz wolontariat na oddziałach i SORach dziecięcych. Dzięki tym miejscom przekonałam się na własnej skórze, czego chce dowiedzieć się młody medyk i jakie informacje są pożądane. Zrozumiałam, co najbardziej rozwija i co przydaje się na początku pracy, a co jest zbędne. Wychodzę z założenia, że im prościej, i im praktyczniej – tym lepiej!

w 2017 roku założyłam profil na Instagramie, który nazwałam 1z700mln. Miał być formą mojego pamiętnika. Wrzucałam tam od czasu do czasu coś medycznego. Robiłam to w sposób, jaki mi wcześniej najwięcej dawał na studiach i stażu. Dostawałam wiadomości, że to, jak opowiadam o pediatrii, podoba się i pomaga w nauce innym. Zaczęłam tego robić więcej i więcej…

…Aż postanowiłam podzielić się tym, co mówię, w formie skryptu, który zebrał dobre opinie młodych medyków. Później zaczęłam tworzyć webinary – w klimacie luzu i praktyki, bo taki sposób kiedyś mi dał najwięcej dla wiedzy i umiejętności.

Wierzę również, że nie samą pracą żyje człowiek, a rozwój na różnych płaszczyznach jest fajny i potrzebny – dlatego pokazuję Wam swoje hobby, aby zachęcić do próbowania nowych aktywności.

Gdzie mnie znaleźć?

Instagram – to tam wszystko się zaczęło i tam jestem najbardziej aktywna. To mieszanka merytorycznych postów, moich przemyśleń, zajawek i codziennego życia. Staram się pokazywać, że lekarz to też człowiek, przy okazji dając Wam wartość edukacyjną.

Na Facebooku działam od niedawna, ale myślę, że warto go obserwować. Dzielę się tam informacjami na temat nadchodzących wydarzeń, bo doskonale rozumiem, że nic tak nie pomaga zabieganym medykom, jak powiadomienia w telefonie.